Dünya Kupası Fikstürü

Dünya Kupası Fikstürü

2010 Dünya Kupası, evsahibi Güney Afrika’nın Meksika ile 11 Haziran’da yapacağı maçla başladı ve tam 1 ay sonra oynanacak final maçıyla son bulacak.

Kupa’nın ilk etabında 32 ülke, (A), (B), (C), (D), (E), (F), (G) ve (H) olmak 8 grupta ilk 2’ye girmek için mücadele edecek. Daha sonra ikinci tur, çeyrek final, yarı final, üçüncülük ve final maçları oynanacak.

Dünya kupasına katılan ülkeler, grupları ve maç takvimi şöyle:

A GRUBU

GÜNEY AFRİKA
MEKSİKA
URUGUAY
FRANSA

11 Haziran: Güney Afrika – Meksika
11 Haziran: Uruguay – Fransa
16 Haziran: Güney Afrika – Uruguay
17 Haziran: Fransa – Meksika
22 Haziran: Meksika – Uruguay
22 Haziran: Fransa – Güney Afrika

B GRUBU

ARJANTİN
NİJERYA
GÜNEY KORE
YUNANİSTAN

12 Haziran: Arjantin – Nijerya
12 Haziran: Güney Kore – Yunanistan
17 Haziran: Arjantin – Güney Kore
17 Haziran: Yunanistan – Nijerya
22 Haziran: Nijerya – Güney Kore
22 Haziran: Yunanistan – Arjantin

C GRUBU

İNGİLTERE
ABD
CEZAYİR
SLOVENYA

12 Haziran: İngiltere – ABD
12 Haziran: Cezayir – Slovenya
18 Haziran: Slovenya – ABD
18 Haziran: İngiltere – Cezayir
23 Haziran: Slovenya – İngiltere
23 Haziran: ABD – Cezayir

D GRUBU

ALMANYA
AVUSTRALYA
GANA
SIRBİSTAN

13 Haziran: Almanya – Avustralya
13 Haziran: Sırbistan – Gana
18 Haziran: Almanya – Sırbistan
19 Haziran: Gana – Avustralya
23 Haziran: Avustralya – Sırbistan
23 Haziran: Gana – Almanya

E GRUBU

HOLLANDA
JAPONYA
KAMERUN
DANİMARKA

14 Haziran: Hollanda – Danimarka
14 Haziran: Japonya – Kamerun
19 Haziran: Hollanda – Japonya
19 Haziran: Kamerun – Danimarka
24 Haziran: Danimarka – Japonya
24 Haziran: Kamerun – Hollanda

F GRUBU

İTALYA
PARAGUAY
YENİ ZELANDA
SLOVAKYA

14 Haziran: İtalya – Paraguay
15 Haziran: Yeni Zelanda – Slovakya
20 Haziran: Slovakya – Paraguay
20 Haziran: İtalya – Yeni Zelanda
24 Haziran: Slovakya – İtalya
24 Haziran: Paraguay – Yeni Zelanda

G GRUBU

BREZİLYA
FİLDİŞİ SAHİLİ
KUZEY KORE
PORTEKİZ

15 Haziran: Fildişi Sahili – Portekiz
15 Haziran: Brezilya – Kuzey Kore
20 Haziran: Brezilya – Fildişi Sahili
21 Haziran: Portekiz – Kuzey Kore
25 Haziran: Kuzey Kore – Fildişi Sahili
25 Haziran: Portekiz – Brezilya

H GRUBU

İSPANYA
ŞİLİ
HONDURAS
İSVİÇRE

16 Haziran: Honduras – Şili
16 Haziran: İspanya – İsviçre
21 Haziran: Şili – İsviçre
21 Haziran: İspanya – Honduras
25 Haziran: Şili – İspanya
25 Haziran: İsviçre – Honduras

İKİNCİ TUR

26 Haziran: (A) Grubu Birincisi – (B) Grubu İkincisi (49)
26 Haziran: (C) Grubu Birincisi – (D) Grubu İkincisi (50)
27 Haziran: (D) Grubu Birincisi – (C) Grubu İkincisi (51)
27 Haziran: (B) Grubu Birincisi – (A) Grubu İkincisi (52)
28 Haziran: (E) Grubu Birincisi – (F) Grubu İkincisi (53)
28 Haziran: (G) Grubu Birincisi – (H) Grubu İkincisi (54)
29 Haziran: (F) Grubu Birincisi – (E) Grubu İkincisi (55)
29 Haziran: (H) Grubu Birincisi – (G) Grubu İkincisi (56)

ÇEYREK FİNAL

2 Temmuz: 53. maçın galibi – 55. maçın galibi (57)
2 Temmuz: 49. maçın galibi – 51. maçın galibi (58)
3 Temmuz: 50. maçın galibi – 52. maçın galibi (59)
3 Temmuz: 54. maçın galibi – 56. maçın galibi (60)

YARI FİNAL

6 Temmuz: 57. maçın galibi – 59. maçın galibi (61)
7 Temmuz: 58. mazın galibi – 60. maçın galibi (62)

ÜÇÜNCÜLÜK MAÇI

10 Temmuz: 61. maçın mağlubu – 62. maçın mağlubu

FİNAL

11 Temmuz: 61. maçın galibi – 62. maçın galibi

Bir Cevap Yazın