WordPress Hosting Tercihim: WP Engine

2008 yılından bu yana WordPress kullanıyorum. Pek çok host seçeneğini denedim. İnternetle yoğun uğraştığım yıllarda VPS, VDS hatta Dedicated kullandığım zamanlar oldu. Hosting piyasasında popüler olan uluslararası şirketlerin neredeyse tamamını kullandım. Zamanla işlerimi azalttım ve sadece birkaç sitem kaldı. Bunların da hepsi WordPress üzerine kurulu ve mütevazi trafiği olan siteler. Tercih sebebimi WordPress Kullanmak İçin 8 Sebep makalemde açıklamaya çalışmıştım.

WordPress Hosting

Bir süredir hosting seçerken sadece “WordPress Hosting” üzerine çalışan şirketleri tercih etmeye başladım. Çünkü şirkette tüm yoğunlaşma WordPress üzerine yapılıyor. Birkaç ay önce ben de yeni bir hosting şirketine sitelerimi taşıdım. Pek çoğunda olduğu gibi reklamlar, vaatler,.. Başlarda her şey yolunda gibiydi. Fakat geçtiğimiz ay server iki kere saldırı aldı. Saldırı aldığı günlerde tüm gün sitelerim kapalı kaldı. Açıklama olarak da “mühendislerimiz üzerinde çalışıyor” gibi profesyonelliğe hiç uymayan bir bahane geliştirdiler. Google Webmaster Tools tarama hatlarıyla doldu, sıralamada düştüm, keyfim kaçtı.

Çok vaktim yok. Yeni bir WordPress hosting bul, taşı,.. Gözümde çok büyüdü, uğraşmadım. Ama uğraşmak gerekliymiş.

Gereksiz denemelerle uğraşırken blogun tüm içeriğini sildim. Çok sorun yapmadım, nasıl olsa düzenli yedek alınıyordu. Kendim yüklemeye çalıştım, olmadı. Müşteri hizmetlerine başvurdum, bana nasıl yedek yükleneceğiyle ilgili link attılar. (Arada yazamadığım küfürler.) Neyse ikna ettim de müşteri temsilcisi kendi denedi yedek yüklemeyi. Yapamadı. Çünkü yedek yoktu. Günlük yedek alıyoruz falan sadece tanıtımmış. Bu son damlaydı. Şirketin adını yazmayacaktım ama yazmak lazım. Üzgünüm A2 Hosting.

Şu an yazdığım dışında iki tane daha blogum var. İkisi de DMOZ kayıtlı ve eski domainler. Kıyamıyorum kapatmaya. Ben de WordPress’ten Blogger’a taşıdım blogları. Bunu da WordPress hosting konusunda piyasanın en iyi şirketine taşıdım. WP Engine!

WP Engine Neden En İyi WordPress Hosting

WordPress Hosting Tercihim WP Engine

Site hızının trafiğe etkisini bilmeyen yoktur. Google buna çok dikkat ediyor. Eskiden blogumu hızlandırmak için W3 Total Cache, WP Super Cache gibi eklentiler kurardım. Sırf bunların doğru konfigürasyonu için saatler, günler harcadım. Tüm çabalarıma rağmen blogum şu anki hızına ulaşamadı. Artık plugin kullanmaya gerek kalmadı. Zaten isteseniz de yükleyemezsiniz. Sistem kendi siliyor bu eklentileri. 🙂

WP Engine Mail

Wp Engine ve normal sıradan bir wordpress hosting arasındaki hız farkı: 4 kat!

Site hızını etkileyen faktörlerden biri de lokasyondur. WP Engine size üç seçenek sunucak: Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Japonya. Ben İngiltere’yi seçtim. Eğer Türkçe bir blogunuz varsa size de İngiltere’yi tavsiye ederim.

WP Engine

Wp Engine güvenlik açısından da ön plana çıkıyor. Saldırı olursa ya da hacklenirse diye sıkıntılarınız olmuyor. Sadece işinize odaklanıyorsunuz. Blogunuz güvenli ellerde, rahat olun.

WordPress Hosting konusunda daha önce görmediğim kadar uzman müşteri temsilcilerinden de bahsetmeden edemeyeceğim. Ne zaman olursa olsun Live Chat sayesinde iletişim kurabiliyorsunuz. Ve gerçekten ilgililer. Laf olsun diye konulmuş bir seçenek değil.

Makale çok uzadı. Kendimce en önemli özellikleri yazdım. Benim yazdıklarım dışında daha pek çok özellik var. En merak edilen konuyu yazayım da merak etmeyin. WP Engine için aylık 29 Dolar ödemeniz gerekiyor. Pahalı gelebilir, BMW’de pahalı. (Eski arabamı özledim.) Hız, güvenlik, konfor,..

Size bir güzellik yapacağım. Save 20% off your first payment linke tıklayıp kupon kodunu kullanırsanız %20 bedavaya geliyor. Tabii yıllık ödeme seçeneğini kullanmanız gerekecek. Hesaplayınca epey kar ettiğinizi göreceksiniz.

Tüm güzelliklerine rağmen beğenmediniz mi? 60 gün deneme süresi var. Bu iki ay düşünün taşının, olmadı mı paranızı iade ediyorlar. Bulabileceğiniz en iyi WordPress Hosting seçeneği bana göre WP Engine. Beğenmeyeceğinizi zannetmiyorum, ama böyle de bir seçeneğiniz var.

Herkese iyi bloglamalar.

8 Yorum

  1. dekorasyon 20 Aralık 2014
  2. Bülent KILIÇ 15 Nisan 2016
  3. kuturkoglu 15 Nisan 2016
  4. Bülent KILIÇ 10 Mayıs 2016
  5. E-Ticaret 30 Aralık 2017
    • Kamil Uğraş Türkoğlu 30 Aralık 2017
  6. Ali 9 Şubat 2018
    • Kamil Uğraş Türkoğlu 12 Şubat 2018

Bir Cevap Yazın