WordPress Ortam Kütüphanesi Sorunu

Geçtiğimiz günlerde hosting değişimi yaptım. WordPress Hosting Tercihim başlıklı yazımda bu konudan bahsetmiştim. Taşınmak çok kolay oldu. Yedeği yükledim, fotoğrafları da FTP yoluyla attım. Yeni hosttan da son derece memnunum.

WordPress Ortam Kütüphanesi

WordPress Ortam Kütüphanesi İçinde Fotoğraflar Görünmüyor

Fakat wordpress hosting değişimi sonrası bir sorunla karşılaştım. uploads klasörü içerisinde bulunan fotoğraflar WordPress Ortam Kütüphanesi içinde görünmüyordu. Yazıların görüntülenmesi sırasında bir problem yoktu, sorunsuz olarak yükleniyordu.

Bir iki baktım, yok, olmadı. İnternetten aradım, yine yok. Farklı ortamlara aynı problemi yaşadığını yazanlar gördüm ama çözümle ilgili bilgi bulamadım. Bu sorunu nasıl çözerim diye epey kafa yordum. Tek tek tüm fotoğrafları silip, tekrar yüklemeyi bile düşündüm. Olacak bişey değil elbette. 🙂

Add From Server

Sonunda WordPress Ortam Kütüphanesi içinde fotoğrafların görüntülenmemesi probleminin çözümünü buldum. Add From Server isminde bir plugin var. Eklentiyi yüklüyorsunuz. Ortam kısmında görüntüleniyor. Tıklayıp uploads klasörü içerisindeki istediğiniz dosyayı kütüphaneye kaydediyor. Eklenti benim işimi gördü. Çok fazla fotoğraf eklerseniz takılabiliyor. Bir de aşağıda gösterdiğim ayarı değiştirmemenizi tavsiye ederim.

add from server

Çok fazla fotoğraf varsa zaman alıyor. Fakat tüm fotoğrafları tekrar yüklemekten daha kısa sürüyor.

9 Yorum

  1. volkan 23 Mart 2015
  2. kuturkoglu 25 Mart 2015
  3. ibrahim 29 Nisan 2015
  4. root. 11 Haziran 2015
  5. mt 27 Ağustos 2015
  6. alikaraorji 15 Nisan 2016
  7. Büşra 18 Nisan 2016
  8. kuturkoglu 18 Nisan 2016
  9. İsmail ALKURT 31 Mayıs 2016

Bir Cevap Yazın