Sistem Geri Yükleme

Gece bilgisayarımızı kapatıp yatıyoruz. Sabah açtığımızda ne görüyoruz: Bilgisayarımız dün geceki gibi değil. Belki bir donanımı tanımıyor, belki sorunsuz çalışan bir program hata veriyor. Aradık taradık sorunu bulamadık. Korkmayın çaresi var.

Sistem Geri Yükleme

Sırasıyla takip edin: Başlat, tüm programlar, donatılar, sistem araçları ve sistem geri yükleme. Windowsumuz belirli aralıklarla bizim için sistem geri yükleme noktaları oluşturur. Herhangi bir sorunla karşılaştığımız zaman yazdığım sırayı takip ederek sistem geri yüklemeye girer, seçtiğimiz herhangi bir sistem geri yükleme noktasına bilgisayarımızı geri döndürürüz.

Sistem geri yükleme sonucunda kayıtlı belgelerimiz kaybolmaz. Ne belgeleriniz, ne göz atma geçmişiniz ne de sık kullanılanlarınız. Bilgisayarınız sorunsuz olarak kullandığınız zamanlara geri dönmüş olur.

Sabah uyanıp bir şeylerin eskisi gibi sorunsuz gitmediğini gördüğümüz zaman hayatta sistem geri yükleme noktaları yok maalesef. Olan olur, yaşanan yaşanır. Gücü yeten, gücü yettiğince çabalar sorunları çözmek için. Çözemediği yerde de alışmaya çalışır sorunlarıyla yaşamaya. Tabii alışabilirse.

Üst versiyonu beklemek lazım. Kim bilir, belki onda sistem geri yükleme vardır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: