Pesent Doğan Resim Sergisi

Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü hocalarından Ressam Pesent Doğan, Eylül ayında Mine Sanat Galerisi Caddebostan mekanının kapılarını yeni sezona açıyor. 27 Eylül 2010 Pazartesi günü yapılacak olan açılışla izleyici sanatçının geçmiş dönemlerde yaptığı çalışmalarının yanı sıra, en yeni resimlerini de görme fırsatı bulacak.

Pesent Doğan Resim Sergisi

Mimar Sinan Üniversitesi Dinçer Erimez atölyesi mezunu olan Pesent Doğan, yurt içinde ve yurt dışında birçok kişisel ve karma sergi açmış, 47. ve 49. Devlet Resim Heykel Müzesi Yarışması ile toplam yedi ödülü almaya hak kazanmıştır. Doğan çalışmalarına  İstanbul’da devam etmektedir.

Sergide tuval üzeri yağlı boya çalışmalarının yanı sıra, sanatçının kolajları da izlenebilecek. Bu çalışmalarla bizi gizemli bir soyut dünyaya sürükleyen ressam;  resimlerinde kimi feminen ögelerle kadın olma halini sorgularken, bir yandan da renk ve desen ağırlıklı biçim anlayışıyla zaman zaman konstrüktivist bir yapı kuruyor ve bu kurduğu yapıyı hiç kuşkusuz renklerinde uyguladığı kontrast ve tonal değerlerle daha hassas bir biçim anlayışı çerçevesinde, adeta  lirik bir kompozisyonla izleyiciye sunuyor. Bu geometrik kurgusal boyutla birlikte, aşırı zıtlıklardan uzak duran ressam, yeni baştan inşaa ettiği mekanlarıyla şiirsel bir bütünlüğe varıyor.

27 Eylül – 18 Ekim 2010 tarihleri arasından Mine Sanat Galerisi Caddebostan mekanında sürecek olan sergide, sanatçının tüm içtenliğiyle sunduğu gizemli dünyasını keşfedebilir  ve  soyut bir lirik yolculuğa çıkablirsiniz…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: