Verdon Gorge Kanyonu

Verdon Gorge Kanyonu, Fransa’nın güneydoğusunda yer alan Verdon Nehri’ne aittir. 25 kilometre uzunluğa ve 700 metre yüksekliğe sahip kanyon, kireçtaşının aşındırılmasıyla oluşmuştur. Pekçok doğa severe göre Avrupa’nın en güzel kanyonu olarak kabul edilen Verdon Gorge Kanyonu, bu ünvanı Verdon Nehri’nin turkuaz renkli sularından alır. Nehrin turkuaz renkli olmasının sebebi olarak kireçtaşının aşındırılmasıyla suya karışan mineraller gösterilmektedir.

Verdon Gorge Kanyonu Çevresindeki Etkinlikler

Muhteşem bir manzaraya sahip Verdon Gorge Kanyonu doğal güzelliği yanında çevresinde yapılan etkinliklerle de turist çekmektedir. Kanyon, popüler yürüyüş alanıdır. Başta Martel olmak üzere Imbut, Bastidon, Rancoumas par le pont de Tusset en popüler yürüyüş parkurlarıdır.

Kanyon balıkçılar arasında da popülerdir. Nehirdeki balık türlerini öğrenemedim, öğrenince yazarım. Ayrıca kaya tırmanışı, kayak, rafting, kano ve yamaç paraşütü kanyonda yapılan sporlardır. Heyecan sevenler için birebir yani.

Fransızlar turizmden pek anlamadıkları için büyük oteller yapmayı akıl edememişler. Verdon Gorge Kanyonu çevresinde birkaç kasaba bulunmaktadır. Grasse ve Aix-en-Provence bunların en ünlüleridir. Kasabalarda bulunan butik oteller konaklamak için uygundur ve hizmet gayet iyidir.

Verdon Gorge Kanyonu Fotoğrafları

Avrupa’da Yapılacak 50 Etkinlik içerisine bir tane daha eklemiş olduk.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: