Hakkımda

İnsanın kendi hakkında bilgi vermesi epey zormuş. Bu sayfayı yazana kadar epey kafamda kurguladım. Baktım olmuyor, aklıma geleni yazayım, sonra düzenlerim diye düşünüp başladım yazmaya.

1977 yılında Eskişehir’de doğmuşum. Liseyi bitirene kadar da orada yaşadım. Daha sonra ancak tatillerde, ailemi ziyaret etmek için gittim/gidiyorum. Ben de Eskişehir’in yeri büyüktür. “İlk defa” diye başlayan cümlelerimin çoğu burada gerçekleşmiştir. Umuyorum birgün yaşamak üzere gidebileceğim.

94-99 yılları arasında Konya’da yaşadım. (Bu arada aslen Konya’lıyım) Selçuk Üniversitesi Coğrafya Öğretmenliği’nde okudum. Güzel, sakin bir şehir fakat üniversite hayatı çok da eğlenceli değil. Okul bittikten sonra hiç gitmedim, gidenler “çok değişti, güzelleşti” diyor. Bakalım, belki giderim bi ara.

99 yılında, Kocaeli de çalışmaya başladım. Ben geldiğimde depremin üzerinden henüz birkaç ay geçmişti. Şehir çok kötü durumdaydı ve alışmam biraz zaman aldı. Çok oldu burada yaşamaya başlayalı, epey alıştım. Görüntüye göre burada çok uzun yıllar yaşayacağım (ömrüm elverdiğince tabii).

O kadar uzun zamandır evliymişim gibi geliyor ki eşime sormak zorunda kaldım 2003’müydü 2004’müydü diye. Aslında nişanlılığı da sayarsak ikisi de doğru oluyor. Gerçekten uzun zaman olmuş. Zaten artık bekar olduğum zamanları hatırlamıyorum bile. Allah razı olsun.

Aralık 2012’den beri de küçük kızımın babasıyım. Aslında bu yazıyı yazmamın asıl sebebi de kızım. Başka projelerle ilgilenecek zamanım yok, kendi blogumun yazarı olacağım. Yaptığım tüm planların içinde artık kızım var. Onu bize verdiği için Allah’a şükürler olsun.

Çevirmeli bağlantıdan bu yana internet kullanıcısıyım. Tabi o zamanlar internet şimdiyle kıyaslanamayacak durumdaydı. Bakalım zamanla neler değişecek?

Web tasarımıyla tanışmam 2006 yılında HTML ile oldu. Başta çok basit çalışmalardı. Fakat geliştirdim. Çok uzun zamandır hazır scriptler kullandığım için unuttum pek çok şeyi. Ama öğrenmek, uygulamak güzeldi.

Yıllardır wordpress kullanıyorum. Kaç site yaptım, kaç site kapadım hiç saymadım. Son bir yıldır falan Google algoritmalarıyla uğraşıyorum. Aramız pek iyi sayılmaz. Bakalım belki düzeltiriz Google’la aramızdaki soğukluğu.

Kendimle ilgili başka ne yazmalıyım ki?

Fotoğraf çekiyorum (son iki yıl maalesef uzağım). Son bir yıldır evde çok vakit geçiriyorum. Bol bol film ve belgesel seyrediyorum. Fotoğrafın yarattığı boşluğu bu şekilde doldurmaya çalışıyorum. Yeni hobiler bulana kadar elde bunlar var.

Bu sayfa sabit değildir ve ileride düzenlenebilir. Sıradan biriyim ve sıradan bir hayatım var (bu benim kendi tercihimdir). Bu sebeple “hakkımda” sayfasına yazacak ilgi çekici şeyler bulamıyorum. Bir öğretmenin hayatı ne kadar ilginç olabilir ki?

Düzenleme: Eylül 2015 itibariyle İzmir’de yaşamaya başladık. Hayırlısı olsun.

%d blogcu bunu beğendi: