WordPress Ortam Kütüphanesi Sorunu

Geçtiğimiz günlerde hosting değişimi yaptım. WordPress Hosting Tercihim başlıklı yazımda bu konudan bahsetmiştim. Taşınmak çok kolay oldu. Yedeği yükledim, fotoğrafları da FTP yoluyla attım. Yeni hosttan da son derece memnunum.

WordPress Ortam Kütüphanesi

WordPress Ortam Kütüphanesi İçinde Fotoğraflar Görünmüyor

Fakat wordpress hosting değişimi sonrası bir sorunla karşılaştım. uploads klasörü içerisinde bulunan fotoğraflar WordPress Ortam Kütüphanesi içinde görünmüyordu. Yazıların görüntülenmesi sırasında bir problem yoktu, sorunsuz olarak yükleniyordu.

Bir iki baktım, yok, olmadı. İnternetten aradım, yine yok. Farklı ortamlara aynı problemi yaşadığını yazanlar gördüm ama çözümle ilgili bilgi bulamadım. Bu sorunu nasıl çözerim diye epey kafa yordum. Tek tek tüm fotoğrafları silip, tekrar yüklemeyi bile düşündüm. Olacak bişey değil elbette. 🙂

Add From Server

Sonunda WordPress Ortam Kütüphanesi içinde fotoğrafların görüntülenmemesi probleminin çözümünü buldum. Add From Server isminde bir plugin var. Eklentiyi yüklüyorsunuz. Ortam kısmında görüntüleniyor. Tıklayıp uploads klasörü içerisindeki istediğiniz dosyayı kütüphaneye kaydediyor. Eklenti benim işimi gördü. Çok fazla fotoğraf eklerseniz takılabiliyor. Bir de aşağıda gösterdiğim ayarı değiştirmemenizi tavsiye ederim.

add from server

Çok fazla fotoğraf varsa zaman alıyor. Fakat tüm fotoğrafları tekrar yüklemekten daha kısa sürüyor.

WordPress Ortam Kütüphanesi Sorunu” için 9 yorum

  1. çok saol hakikaten işe yarıyor, kaç gündür kafayı yemek üzereidim.fakat bu eklentiyi kullanacaklar, eklentiden fotoğ. import ettikten sonrafotoğrafı ortam kütüphansinden kullanmanız gerekebilir, ortam kütüphanesi sekmesine girdiğiniz zaman eklediğiniz fotoğrafın küçük resmi \”?\” işareti şeklinde gözüküyor fakat bu gözünüzü korkutmasın eklemek istediğiniz yere ekleyin sitenizde görünecetkir.

    Beğen

  2. Merhaba, Benim sorunum şu ortam'da oluşan bütün imageslerin kopyasi oluştu ve 1 degil 2 degil 100'e yakın kopya oluştu ayni imagesden bunlari silmekde zorluk çekiyorum kolay yolu varmidir?

    Beğen

  3. Merhababenim sayfamda sol sütünda yer alan sekmeler arasında media bölümü kaybolmuş. Posts' dan sonra direkt olarak sayfalar ve diğer bölümler var ortam kütüphanesine erişebileceğim bir bölüm yok malesef. Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir ve nasıl çözebilirim yardımcı olur musunuz lütfen 😦

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: