VLC Media Player Kullanarak YouTube Video İndirme

VLC Media Player diğer adıyla VideoLAN bana göre bir bilgisayarın olmazsa olmazlardandır. Pek çok mahareti olan programın tüm hünerlerini anlatan başka bir yazı yazılabilir. Ama şimdi konuyu dağıtmayayım. VLC kullanarak YouTube üzerinden video indirmeyi anlatacağım.

VLC Media Player Kullanarak YouTube Video İndirme

VLC Media Player Kullanarak YouTube Video İndirme İçin Gerekenler

VLC Media Player
• İnternet bağlantısı
• İnternet tarayıcı (Ben Chrome kullanıyorum)

Önce indirmek istediğimiz videoyu YouTube üzerinden açıyoruz. Videonun altında paylaş butonuna tıklıyoruz. Fotoğrafta gösterdiğim gibi videonun direkt linkini kopyalıyoruz.

VLC Media Player’ı açıyoruz. Sırasıyla Ortam sonrasında Ağ Akışı Aç tıklıyoruz. Bunu kısa yoldan Ctrl+N kombinasyonuyla da yapabiliriz.

Karşımıza çıkan ekrandaki kutucuğa kopyaladığımız linki yapıştırıyoruz. Sonrasında da Oynat butonuna tıklıyoruz.

Şimdi VLC Media Player üzerinde videomuz oynamaya başladı. Sonra sırasıyla fotoğraftaki gibi Araçlar > Ortam Bilgileri tıklıyoruz.

Geçerli ortam bilgisi diye bir ekran çıkacak. Orada bulunan konum bilgisini kopyalıyoruz. Sonra tarayıcımızın adres çubuğuna yapıştırıyoruz.

Ekranda videomuz oynamaya başlayacak. Chrome için yazıyorum; Diğer araçlar > Sayfayı farklı kaydet tıkladığımızda YouTube videomuz inmeye hazır olacak.

Çıkan ekranda kaydet butonuna tıkladığımız zaman videomuz inmeye başlayacak. VLC kullanarak YouTube video indirme konusunda umuyorum açıklayıcı olmuşumdur. Çok fazla uğraş gerektirmiyor, bir süre sonra eliniz alışıyor. Takıldığınız bir nokta olursa çekinmeden yazabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: